UTU Results Service
Login
Register
Results
Entries
UTU Swiss
Free Trial
Contact Us
EJCA GP2 2019
U10
Venue:
Basildon
Date:
18/11/2018
Federation:
England
Arbiter:
Arun Muhunthan
Timings:
Rapid Play 30 mins
Rounds:
6
 
Cross Table
Pairings for round:
1
2
3
4
5
6
Pos
Name
Grade
Code
1
2
3
4
5
6
A
B
C
D
T1
1
Robert Shaporenkov
73A
309092K
b16+
w8+
b2+
w10+
b3-
w5+
5
6
544
91
19.0
2
Aryan Gohil
82A
306938C
w5+
b7+
w1-
b12+
w4+
w3+
5
6
570
95
17.0
3
Reuben Bruce
74E
315801K
w12+
b9+
w17+
b4=
w1+
b2-
4½
6
530
88
18.5
4
Max Yau
82A
305510D
b13+
w11+
b10+
w3=
b2-
b7+
4½
6
519
87
17.5
5
Sam Sundar
42D
312739E
b2-
w20+
b21+
w11+
b16+
b1-
4
6
341
57
14.0
6
Maheep Singh
61A
312570B
w18-
b17+
w12-
b19+
b14+
w10+
4
6
328
55
11.0
7
Charlie Moorey
57A
305986J
bye+
w2-
b13+
w16=
b8+
w4-
3½
5
284
57
13.5
8
Yifeng Xie
44D
311812F
w19+
b1-
w18+
b9=
w7-
b16+
3½
6
268
45
12.5
9
Anwulikaego Obi
45D
313338C
b21+
w3-
b16-
w8=
b13+
w11+
3½
6
296
49
10.5
10
Eliel O Otigbo
67A
311023A
w15+
b18+
w4-
b1-
w12+
b6-
3
6
306
51
13.0
11
Jixuan L Li
47A
306728C
w14+
b4-
w19+
b5-
w15+
b9-
3
6
190
32
12.0
12
Adam Akhtar
36A
307380E
b3-
w21+
b6+
w2-
b10-
bye+
3
5
228
46
10.0
13
Laurelle Asare
41A
306642D
w4-
b15+
w7-
b18+
w9-
b17+
3
6
248
41
9.0
14
Evan Poon
0
b11-
w16-
bye+
b17+
w6-
w21+
3
5
105
21
8.0
15
Jaden Omoruyi
2F
316627C
b10-
w13-
b20+
w21+
b11-
w18+
3
6
125
21
8.0
16
Rowan Wijeyeratne
35D
311213F
w1-
b14+
w9+
b7=
w5-
w8-
2½
6
211
35
10.5
17
Eshan Rajora
62E
317067G
b20+
w6-
b3-
w14-
b19+
w13-
2
6
142
24
8.0
18
Miguel Benerayan
0
b6+
w10-
b8-
w13-
bye+
b15-
2
5
12
2
8.0
19
Aleksandr Sislo
0
b8-
bye+
b11-
w6-
w17-
b20+
2
5
10
2
6.0
20
Teodora Mindru
0F
317764G
w17-
b5-
w15-
bye+
b21=
w19-
1½
5
-118
-24
4.0
21
Nye Russell
0
w9-
b12-
w5-
b15-
w20=
b14-
½
6
-132
-22
1.0
Index:
A = Player's score
B = Number of graded games played
C = Total grading points
D = Estimated Grading performance
T1 = Tie Break using Sum Of Progressive Scores
Results
Entries
Useful Information
Terms & Conditions
Privacy Policy
Contact Us